Keel

SC 30WR-22

Originaalkasutusjuhend

Andmed dokumentatsiooni kohta

Kasutusjuhend

  • Enne seadme kasutuselevõttu lugege see kasutusjuhend läbi. See on ohutu kasutamise ja tõrgeteta töö eeldus.
  • Järgige kasutusjuhendis esitatud ja tootele märgitud ohutusnõudeid ja hoiatusi.
  • Hoidke kasutusjuhend alati seadme juures ja toote edasiandmisel teistele isikutele andke üle ka kasutusjuhend.

Märkide selgitus

Hoiatused

Hoiatused annavad märku toote kasutamisel tekkivatest ohtudest. Kasutatakse järgmisi märksõnu:
OHT
OHT !
  • Võimalikud ohtlikud olukorrad, mis võivad põhjustada kasutaja raskeid kehavigastusi või hukkumist.
HOIATUS
HOIATUS !
  • Võimalik ohtlik olukord, mis võib põhjustada kasutaja raskeid kehavigastusi või hukkumist.
ETTEVAATUST
ETTEVAATUST !
  • Võimalikud ohtlikud olukorrad, mis võivad põhjustada kehavigastusi või varalist kahju.

Sümbolid kasutusjuhendis

Käesolevas kasutusjuhendis kasutatakse järgmisi sümboleid:
Image alternative Järgige kasutusjuhendit
Image alternative Soovitused seadme kasutamiseks ja muu kasulik teave
Image alternative Taaskasutatavate materjalide käsitsemine
Image alternative Elektrilisi tööriistu ja akusid ei tohi visata olmejäätmete hulka
Image alternative Hilti Li-Ion-aku
Image alternative Hilti Laadimisseade

Joonistel kasutatud sümbolid

Joonistel kasutatakse järgmisi sümboleid.
Image alternative Numbrid viitavad vastavatele joonistele kasutusjuhendi juhendi alguses.
Image alternative Numeratsioon kajastab tööetappide järjekorda pildi kujul ja võib tekstis kirjeldatud tööetappidest kõrvale kalduda.
Image alternative Positsiooninumbreid kasutatakse joonisel Ülevaade ja need viitavad selgituste numbritele lõigus Toote ülevaade .
Image alternative See märk näitab, et toote käsitsemisel tuleb olla eriti tähelepanelik.

Tootepõhised sümbolid

Sümbolid tootel

Tootel võib kasutada alljärgnevaid sümboleid:
Image alternative Nimipöörlemiskiirus tühikäigul
Image alternative Alalisvool
Image alternative Pööret minutis
Image alternative Läbimõõt
Image alternative Saeketas
Image alternative Seade toetab andmete traadita ülekandmist, mis on ühildatav iOS- ja Android-platvormidega.
Image alternative Kui tootel on vastav märgis, siis on sertifitseerimisasutus toote sertifitseerinud vastavalt Ameerika Ühendriikide ja Kanada turul kehtivatele standarditele.

Täiendavad sümbolid akutoitega tööriistade puhul

Tootel kasutatakse järgmisi sümboleid:
Image alternative Kasutatud Hilti Li-ioonaku seeria. Pidage kinni peatükis Sihipärane kasutamine toodud juhistest.
Image alternative Liiitumioonaku
Image alternative Ärge kasutage akut kunagi löögiriistana.
Image alternative Ärge laske akul kunagi maha kukkuda. Ärge kasutage akut, mis on saanud löögi või on muul moel kahjustatud.

Kohustavad märgid

Tootel kasutatakse järgmisi kohustavaid märke:
Image alternative Kandke kaitseprille

Tooteinfo

Image alternative tooted on ette nähtud professionaalsele kasutajale ja neid tohivad käsitseda, hooldada ja korras hoida ainult volitatud ja asjaomase väljaõppega isikud. Nimetatud personal peab olema teadlik kõikidest kaasnevatest ohtudest. Seade ja sellega ühendatavad abivahendid võivad osutuda ohtlikuks, kui neid ei kasutata nõuetekohaselt või kui nendega töötab vastava väljaõppeta isik.
Tüübitähis ja seerianumber on tüübisildil.
  • Kandke seerianumber järgmisse tabelisse. Andmeid toote kohta vajate meie esindusele või hooldekeskusele päringute esitamisel.
    Tooteinfo
    Ketassaag
    SC 30WR-22
    Põlvkond
    01
    Seerianumber

Vas‌ta‌vus‌de‌kla‌ra‌t‌si‌o‌on

Image alternative
Seadme tootja kinnitab ainuvastutajana, et käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud seade vastab kehtivate õigusaktide nõuetele ja kehtivatele standarditele.
Tehnilised dokumendid on saadaval:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE

Ohutus

Üldised ohutusnõuded elektriliste tööriistade kasutamisel

Image alternative HOIATUS! Lugege kõiki selle elektrilise tööriista juurde kuuluvaid ohutusjuhiseid, nõuandeid, jooniseid ja tehnilisi andmeid! Järgmiste juhiste eiramise tagajärg võib olla elektrilöök, tulekahju ja/või rasked vigastused.
Hoidke kõik ohutusnõuded ja juhised edaspidiseks kasutamiseks alles.
Ohutusjuhistes kasutatud mõiste "elektriline tööriist" käib võrgutoitega (toitejuhtmega) elektriliste tööriistade või akutoitega (toitejuhtmeta) elektriliste tööriistade kohta.
Ohutus töökohal
  • Hoidke oma töökoht puhas ja valgustage seda korralikult. Korrastamata ja valgustamata töökoht võib põhjustada õnnetusi.
  • Ärge kasutage elektrilist tööriista plahvatusohtlikus keskkonnas, kus leidub tuleohtlikke vedelikke, gaase või tolmu. Elektrilistest tööriistadest lööb sädemeid, mis võivad tolmu või aurud süüdata.
  • Hoidke lapsed ja kõik teised töökohast eemal, kui kasutate elektrilist tööriista! Kui teie tähelepanu juhitakse kõrvale, võib seade teie kontrolli alt väljuda.
Elektriohutus
  • Elektrilise tööriista pistik peab sobima pistikupessa. Pistiku juures ei tohi teha mingeid muudatusi. Kaitsemaandusega seadmete puhul ei tohi kasutada adapterpistikuid. Muutmata pistikud ja sobivad pistikupesad vähendavad elektrilöögiohtu.
  • Vältige keha kontakti maandatud pindadega (nt toru, radiaator, pliit, külmik). Kui teie keha on maandatud, on elektrilöögi oht suurem.
  • Kaitske elektrilist tööriista vihma ja niiskuse eest. Kui elektrilise tööriista sisemusse satub vett, suurendab see elektrilöögiohtu.
  • Ärge kasutage ühenduskaablit elektrilise tööriista kandmiseks, riputamiseks ega pistiku stepslist väljatõmbamiseks! Hoidke ühenduskaablit eemal kuumusest, õlidest, teravatest servadest ja liikuvatest osadest. Kahjustatud või keerdus ühenduskaablid suurendavad elektrilöögiohtu.
  • Kui töötate elektrilise tööriistaga vabas õhus, kasutage ainult selliseid pikendusjuhtmeid, mida tohib kasutada ka välitingimustes. Välitingimustesse sobiva pikendusjuhtme kasutamine vähendab elektrilöögiohtu.
  • Kui seadmega töötamine niiskes keskkonnas on vältimatu, kasutage rikkevoolu kaitselülitit. Rikkevoolu kaitselüliti kasutamine vähendab elektrilöögiohtu.
Inimeste ohutus
  • Olge tähelepanelik, jälgige, mida teete, ja toimige elektrilise tööriistaga töötades kaalutletult. Ärge töötage elektrilise tööriistaga, kui olete väsinud või alkoholi, narkootikumide või ravimite mõju all! Hetkeline tähelepanematus elektrilise tööriista kasutamisel võib põhjustada raskeid kehavigastusi ja varalist kahju.
  • Kandke isiklikke kaitsevahendeid ja alati kaitseprille. Isiklike kaitsevahendite, nt tolmumaski, libisemiskindlate turvajalatsite, kaitsekiivri või kuulmiskaitsevahendite kandmine (sõltuvalt elektrilise tööriista tüübist ja kasutusalast) vähendab vigastusohtu.
  • Vältige elektrilise tööriista soovimatut käivitamist! Enne elektrilise tööriista ühendamist vooluvõrku ja/või elektrilise tööriista aku paigaldamist, tööriista ülestõstmist ja kandmist veenduge, et elektriline tööriist on välja lülitatud! Kui hoiate elektrilise tööriista kandmisel sõrme lülitil või ühendate vooluvõrku sisselülitatud tööriista, võib juhtuda õnnetus.
  • Enne elektrilise tööriista sisselülitamist eemaldage selle küljest seade- ja mutrivõtmed. Elektrilise tööriista pöörleva osa küljes olev seade- või mutrivõti võib põhjustada vigastusi.
  • Vältige ebatavalist tööasendit! Võtke stabiilne tööasend ja säilitage alati tasakaal. Nii saate elektrilist tööriista ootamatutes olukordades paremini kontrollida.
  • Kandke sobivat rõivastust. Ärge kandke laiu riideid ega ehteid! Hoidke juuksed, rõivad ja kindad seadme liikuvatest osadest eemal. Lotendavad riided, ehted ja pikad juuksed võivad sattuda seadme liikuvate osade vahele.
  • Kui elektrilise tööriista külge on võimalik paigaldada tolmueemaldus- ja kogumisseadiseid, veenduge, et need on tööriistaga ühendatud ja et neid kasutatakse nõuetekohaselt. Tolmueemaldusseadise kasutamine võib vähendada tolmust tingitud ohte.
  • Ärge laske tekkida petlikul turvatundel ega eirake elektrilise tööriista ohutusreegleid isegi siis, kui olete pärast paljukordset kasutamist elektrilise tööriistaga harjunud. Tähelepanematu käsitsemine võib sekundi murdosa jooksul kaasa tuua raskeid vigastusi.
Elektrilise tööriista kasutamine ja käsitsemine
  • Ärge koormake seadet üle! Kasutage konkreetseks tööks sobivat elektrilist tööriista. See töötab ettenähtud jõudluspiirides tõhusamalt ja ohutumalt.
  • Ärge kasutage elektrilist tööriista, mille lüliti on rikkis! Elektriline tööriist, mida ei saa enam lülitist korralikult sisse ja välja lülitada, on ohtlik ning tuleb viia parandusse.
  • Tõmmake enne seadme mis tahes seadetöid, tarvikute vahetamist ja seadme hoiulepanekut pistik pistikupesast välja ja/või eemaldage äravõetav aku. See ettevaatusabinõu hoiab ära seadme soovimatu käivitumise.
  • Kasutusvälisel ajal hoidke elektrilist tööriista lastele kättesaamatus kohas. Ärge laske seadet kasutada isikutel, kes seadme tööpõhimõtet ei tunne või ei ole lugenud käesolevaid kasutusjuhendeid. Asjatundmatute isikute käes on elektrilised tööriistad ohtlikud.
  • Hooldage elektrilisi tööriistu ja tarvikuid korralikult. Kontrollige, kas liikuvad osad töötavad veatult ega kiilu kiini. Veenduge, et seadme osad ei ole murdunud või kahjustatud määral, mis mõjutab seadme töökindlust. Laske kahjustatud osad enne seadme kasutamist parandada. Ebapiisavalt hooldatud elektrilised tööriistad põhjustavad õnnetusi.
  • Hoidke lõiketarvikud teravad ja puhtad. Hästi hooldatud, teravate lõikeservadega lõiketarvikud kiiluvad harvemini kinni ja neid on lihtsam juhtida.
  • Kasutage elektrilist tööriista, tarvikuid ja lisatarvikuid vastavalt nendele juhistele. Arvestage seejuures töötingimuste ja tehtava töö iseloomuga. Elektrilise tööriista kasutamine otstarbel, milleks see ei ole ette nähtud, võib põhjustada ohtlikke olukordi.
  • Käepidemed ja haardepinnad peavad olema kuivad, puhtad ning vabad õlist ja rasvast. Libedad käepidemed ja haardepinnad ei võimalda elektrilist tööriista ootamatutes olukordades kindlalt käsitseda ega kontrollida.
Akuga tööriista kasutamine ja käsitsemine
  • Laadige akusid ainult tootja soovitatud laadimisseadmega. Kui teatud tüüpi aku laadimiseks ettenähtud laadimisseadet kasutatakse teist tüüpi akude laadimiseks, tekib tulekahjuoht.
  • Kasutage elektrilistes tööriistades ainult ettenähtud akusid. Teist tüüpi akude kasutamine võib põhjustada vigastus- ja põlenguohtu.
  • Hoidke akud kasutusvälisel ajal eemal kirjaklambritest, müntidest, võtmetest, naeltest, kruvidest ja teistest väikestest metallesemetest, mis võivad aku kontaktid omavahel ühendada. Aku kontaktide vahel tekkiv lühis võib põhjustada põletuse või tulekahju.
  • Väärkasutuse korral võib akuvedelik akust välja voolata. Vältige sellega kokkupuudet. Juhusliku kokkupuute korral loputage kahjustatud kohta veega. Kui vedelik satub silma, otsige ka arstiabi. Väljavoolav akuvedelik võib põhjustada nahaärritust või põletust.
  • Ärge kasutage kahjustatud ega modifitseeritud akut! Kahjustatud või modifitseeritud akud võivad käituda ettenägematult ja põhjustada tulekahju, plahvatusi või vigastusohtu.
  • Ärge laske akul kokku puutuda tule ega liiga kõrge temperatuuriga! Tuli või temperatuur üle 130 °C (265 °F) võivad tekitada plahvatuse.
  • Järgige kõiki laadimisjuhiseid ja ärge kunagi laadige akut ega akutööriista väljaspool kasutusjuhendis näidatud temperatuurivahemikku. Väär laadimine või laadimine väljaspool lubatud temperatuurivahemikku võib kahjustada akut ja suurendada tuleohtu.
Hooldus
  • Laske elektrilist tööriista parandada ainult kvalifitseeritud spetsialistidel, kes kasutavad originaalvaruosi. Nii on tagatud elektrilise tööriista ohutu töö.
  • Ärge hooldage kahjustatud akut! Akut võib hooldada ainult tootja või volitatud klienditeenindus.

Ohutusnõuded kõikide saagide kasutamisel

Saagimismeetod
  • Image alternative OHT: Ärge viige oma käsi saagimispiirkonda ega vastu saeketast! Hoidke teise käega lisakäepidemest või mootorikorpusest. Kui hoiate saagi kahe käega, ei saa saeketas teie käsi vigastada.
  • Ärge viige käsi tooriku alla! Tooriku all ei saa kettakaitse teid saeketta eest kaitsta.
  • Valige tooriku paksusega sobiv lõikesügavus. Tooriku alt tohib saeketast nähtavale jääda max ühe täishamba ulatuses.
  • Ärge kunagi hoidke saetavat toorikut käes ega põlve peal! Kinnitage toorik stabiilsele aluspinnale. Tooriku tugev kinnitamine on oluline, et vähendada kehaga kokkupuute, saeketta kinnikiilumise ja seadme üle kontrolli kaotuse ohtu.
  • Kui teete töid, mille puhul võib tarvik tabada varjatud elektrijuhtmeid, hoidke seadet ainult isoleeritud käepidemest. Kontakt pinge all oleva elektrijuhtmega pingestab ka seadme metallosad ja tekitab elektrilöögi.
  • Kasutage pikilõigete tegemisel alati juhikut või sirget liistu. See parandab lõiketäpsust ja vähendab saeketta kinnikiilumisohtu.
  • Kasutage alati õige suuruse ja sobiva (nt tähikukujulise või ümara) siseavaga saekettaid. Sae osadega sobimatud saekettad pöörlevad ebaühtlaselt ja põhjustavad kontrolli kaotuse seadme üle.
  • Ärge kunagi kasutage kahjustatud või valesid saeketta alusseibe ega kruvisid! Saeketta alusseibid ja kruvid on välja töötatud spetsiaalselt sae optimaalse võimsuse ja ohutuse tagamiseks.
Tagasilöök – põhjused ja asjaomased ohutusnõuded
  • Tagasilöök on kinnikiilunud või valesti seatud saekettast tingitud järsk reaktsioon, mispeale saag hüppab toorikust kontrollimatult välja ja liigub kasutaja suunas;
  • kui saeketas jääb sulguvasse lõikejälge kinni, kiilub saeketas kinni ja mootori jõud paiskab sae kasutaja suunas;
  • kui saeketas on lõikejäljes valesti välja rihitud, võivad saeketta tagumise serva hambad tooriku pinda kinni jääda, mispeale saeketas hüppab lõikejäljest välja ja saag paiskub kasutaja suunas.
Tagasilöök on sae vale kasutamise tagajärg. Seda saab ära hoida, kui rakendada järgnevalt kirjeldatud sobivaid ettevaatusabinõusid.
  • Hoidke saagi alati kahe käega ja viige oma käed asendisse, milles saate tagasilöögile kõige paremini reageerida. Paiknege alati saeketta kõrval. Ärge olge kunagi saekettaga ühel joonel! Tagasilöögi korral võib ketassaag tahapoole paiskuda. Sobivate meetmete rakendamisega suudab seadme kasutaja tagasilöögijõudu siiski valitseda.
  • Kui saeketas kinni kiilub või kui te töö katkestate, lülitage saag alati välja ja hoidke seda paigal, kuni saeketas on täielikult seiskunud. Ärge kunagi püüdke saagi toorikust eemaldada või tagasi tõmmata, kui saeketas veel pöörleb – võib tekkida tagasilöök! Tehke kindlaks ja kõrvaldage saeketta kinnikiilumise põhjus.
  • Kui tahate saagi, mille saeketas on toorikus, uuesti käivitada, tsentreerige saeketas lõikejäljes ja veenduge, et saehambad ei ole toorikusse haakunud. Sae käivitamisel võib kinnikiilunud saeketas toorikust välja hüpata või tagasilöögi põhjustada.
  • Toestage suured plaadid, et vältida kinnikiilunud saekettast põhjustatud tagasilöögiohtu. Suured plaadid võivad omaenda kaalu mõjul läbi painduda. Plaadid tuleb toestada mõlemalt poolt, nii lõikejälje juurest kui ka servast.
  • Ärge kasutage nürisid ega kahjustatud saekettaid! Nüride või valesti rihitud hammastega saekettad tekitavad liiga kitsa lõikejälje, mis põhjustab suuremat hõõrdumist, saeketta kinnikiilumist ja tagasilööki.
  • Pingutage enne saagimist kinni lõikesügavuse ja lõikenurga regulaatorid. Kui seaded saagimise ajal muutuvad, võib saeketas kinni kiiluda ja tekitada tagasilöögi.
  • Eriti ettevaatlik tuleb olla lõigete tegemisel seina või teistesse varjatud piirkondadesse. Uputatav saeketas võib varjatud objektidesse kinni kiiluda ja põhjustada tagasilöögi.
Alumise kettakaitsme ülesanne
  • Kontrollige enne kasutamist alati, kas alumine kettakaitse sulgub korralikult. Ärge kasutage saagi, kui alumine kettakaitse ei liigu vabalt ega sulgu korralikult! Ärge kunagi fikseerige ega siduge alumist kettakaitset kinni avatud asendis! Kui saag kogemata maha kukub, võib alumine kettakaitse kõverduda. Avage kettakaitse tagasitõmbehoova abil ja veenduge, et see liigub vabalt ega puuduta mis tahes lõikenurga ja -sügavuse juures saeketast ja teisi osi.
  • Kontrollige alumise kettakaitsme vedru toimivust. Kui alumine kettakaitse ja vedru ei tööta veatult, laske saagi enne kasutuselevõttu hooldada. Kahjustatud detailide, külgekleepunud mustuse ja saepuru tõttu töötab alumine kettakaitse aeglasemalt.
  • Avage alumine kettakaitse käega ainult erilõigete (nt uputus- ja nurgalõigete) puhul. Avage alumine kettakaitse tagasitõmbehoova abil ja vabastage see kohe, kui saeketas on tunginud toorikusse. Kõikide teiste saagimistööde puhul peab alumine kettakaitse töötama automaatselt.
  • Ärge asetage saagi tööpingile ega põrandale, kui alumine kettakaitse saeketast ei kata. Järelpöörlev katmata saeketas viib sae lõikesuunale vastupidises suunas ja lõikab kõike, mis teele ette jääb. Pöörake tähelepanu sae järelpöörlemisajale.
Kettakaitsme funktsioon
  • Kontrollige enne kasutamist alati, kas alumine kettakaitse sulgub korralikult. Ärge kasutage saagi, kui alumine kettakaitse ei liigu vabalt ega sulgu korralikult! Ärge kunagi fikseerige ega siduge kettakaitset kinni; siis jääb saeketas kaitseta. Kui saag kogemata maha kukub, võib alumine kettakaitse kõverduda. Veenduge, et kettakaitse liigub vabalt ega puuduta mis tahes lõikenurga ja -sügavuse juures saeketast ja teisi osi.
  • Kontrollige alumise kettakaitsme vedru seisundit ja toimivust. Kui alumine kettakaitse ja vedru ei tööta veatult, laske saagi enne kasutuselevõttu hooldada. Kahjustatud detailide, külgekleepunud mustuse ja saepuru tõttu töötab alumine kettakaitse aeglasemalt.
  • Kui teete uputuslõikeid, mis ei kulge täisnurga all, kinnitage sae alusplaat nii, et see ei nihkuks külgsuunas kõrvale. Külgsuunas nihkumine võib kaasa tuua saeketta kinnikiilumise ja põhjustada tagasilöögi.
  • Ärge asetage saagi tööpingile ega põrandale, kui kettakaitse saeketast ei kata. Järelpöörlev katmata saeketas viib sae lõikesuunale vastupidises suunas ja lõikab kõike, mis teele ette jääb. Pöörake tähelepanu sae järelpöörlemisajale.
Lõikekiilu funktsioon
  • Kasutage üksnes lõikekiilu jaoks sobivat saeketast. Et lõikekiil toimiks, peab saeketas olema lõikekiilust õhem ja saeketta hamba laius peab olema suurem kui lõikekiilu paksus.
  • Justeerige lõikekiil nii, nagu selles kasutusjuhendis kirjeldatud. Vale paksus, asend ja seaded võivad olla põhjused, miks lõikekiil tagasilööki ära ei hoia.
  • Kasutage alati lõikekiilu, välja arvatud uputuslõigete puhul. Monteerige lõikekiil pärast uputuslõike tegemist tagasi külge. Uputuslõigete puhul lõikekiil segab ja võib tekitada tagasilöögi.
  • Et lõikekiil saaks toimida, peab see olema lõikejäljes. Lühikeste lõigete puhul ei suuda lõikekiil tagasilööki ära hoida.
  • Ärge kasutage saagi, kui lõikekiil on kõverdunud! Juba väike deformatsioon võib kettakaitsme sulgumist aeglustada.

Täiendavad ohutusnõuded

Isikuturvalisus
  • Ärge kunagi muutke ega modifitseerige seadet ega lisatarvikuid.
  • Hoidke seadet ettenähtud käepidemetest mõlema käega. Käepidemed peavad olema kuivad, puhtad ja vabad õlist ning rasvast.
  • Kandke kuulmiskaitsevahendeid. Müra võib kahjustada kuulmist.
  • Kui kasutate seadet ilma tolmuimejata, tuleb tolmutekitava töö korral kanda kerget tolmumaski.
  • Kasutage seadet üksnes koos juurdekuuluvate kaitseseadistega.
  • Tehke tööpause ja sõrmeharjutusi, et parandada sõrmede verevarustust.
  • Seade ei ole mõeldud füüsiliselt nõrkadele, väljaõppeta inimestele.
  • Hoidke seadet lastele kättesaamatus kohas.
  • Lülitage seade sisse alles töökohal.
  • Seadme hoiulepanekul ja transportimisel eemaldage aku.
  • Ärge töötage seadmega pea kohal.
  • Ärge pidurdage seadet, avaldades saekettale külgsurvet.
  • Lõikejoonel ei tohi olla takistusi. Saagimisel vältige kokkupuudet kruvide, naelte ja teiste esemetega.
  • Ärge puudutage kinnitusflantsi ja pingutuskruvi, kui seade töötab.
  • Ärge kunagi vajutage spindlilukustusnupule, kui saeketas liigub.
  • Ärge suunake seadet inimeste poole.
  • Valige saeketta ja töödeldava materjaliga sobiv ettenihkejõud, et vältida saeketta kinnikiilumist ja tagasilöögi teket.
  • Vältige saehammaste otste ülekuumenemist.
  • Plasti saagimisel tuleb vältida plasti sulamist.
  • Lihvimisel, lõikamisel ja puurimisel tekkiv tolm võib sisaldada ohtlikke kemikaale. Mõned näited: plii või pliipõhised värvid; tellis, betoon ja muu müüritis, looduskivi ja muud silikaati sisaldavad tooted; teatud tüüpi puit, näiteks tamm, pöök ja keemiliselt töödeldud puit; asbest või asbesti sisaldavad materjalid. Tehke kindlaks kasutaja ja teiste läheduses viibivate isikutega kokkupuute tase, arvestades töödeldavate materjalide ohuklassi. Võtke vajalikud meetmed, et hoida kokkupuude ohutul tasemel, nt kasutage tolmukogumissüsteemi või kandke sobivat hingamisteede kaitse maski. Kokkupuute vähendamise üldiste meetmete hulka kuuluvad:
  • töötamine hästi ventileeritud piirkonnast,
  • tolmuga pikaajalise kokkupuute vältimine,
  • tolmu eemalejuhtimine näost ja kehast,
  • kaitserõivaste kandmine ja nähtavate kohtade pesemine vee ja seebiga.
  • Enne töö algust tehke kindlaks töötamisel tekkiva tolmu ohuklass. Kasutage ettenähtud kaitseklassi kuuluvat ehitustolmuimejat, mis vastab kehtivatele tolmukaitsenõuetele.
  • Järgige riigis kehtivaid tööohutusnõudeid.
  • Tooriku kinnitamiseks ja stabiilses asendis hoidmiseks kasutage kinnitusseadiseid või muud sobivat viisi. Tooriku hoidmine käe või kehaga ei taga stabiilsust ja kontroll tooriku üle võib kaduda. Ärge laske toorikut hoida kolmandatel isikutel.
  • Ärge vaadake otse toote valgusallikasse (LED) ega suunake valgust otse kõrvalseisja näkku. Püsib pimestusoht.
  • Lülitage sisselülitustõkis alati sisse, enne kui panete sae hoiustamistkohta või asute seda transportima. See hoiab ära toote iseeneseliku käivitumise.
  • Allakukkuvatest tarvikutest või lisaseadistest tingitud vigastuste oht. Enne töö alustamist veenduge, et paigaldatud tarvikud on kindlalt kinnitatud.
Elektriohutus
  • Kontrollige tööpiirkonda enne töö alustamist metalliotsijaga, et tuvastada varjatud elektrijuhtmete, gaasi- või veetorude asukoht. Pingestatud elektrijuhtme vigastamise korral võivad seadme välised metallosad sattuda pinge alla. See tekitab tõsise elektrilöögiohu!
Elektrilise tööriista kasutamine ja käsitsemine
  • Et toote kahjustamist vältida, riputage seade tellingukonksuga üles ainult ohutus kohas. Max hoiustamiskõrgus on 50 cm/20 in. Veenduge, et toode on kindlalt tellingukonksu otsa kinnitatud.
  • Viige käsiketassaag vastu toorikut üksnes siis, kui see on sisse lülitatud.
  • Lõikejoon peab pealt ja alt olema vaba takistustest. Saagimisel vältige kokkupuudet kruvide, naelte ja muude sarnaste esemetega.
  • Kasutage lõigatava pinna jaoks sobivat saeketast.
  • Kasutage üksnes Hilti soovitatud saelehti, mis vastavad standardile EN 847-1.

Akude hoolikas käsitsemine ja kasutamine

  • Järgige liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta esitatud juhiseid. Eiramine võib tekitada nahaärrituse, söövituse, keemilise põletuse, tulekahju ja/või põhjustada plahvatuse.
  • Kasutage akusid ainult siis, kui nende tehniline seisukord on veatu.
  • Käsitlege akusid ettevaatlikult, et vältida on kahjustusi ja terviseohtlike vedelike eraldumist!
  • Akusid ei tohi mingil juhul modifitseerida ega manipuleerida!
  • Akusid ei tohi lahti võtta, kokku muljuda, kuumutada üle 80°C (176°F) ega põletada.
  • Ärge kasutage ega laadige akusid, millele on avaldnud löök või mis on muul viisil kahjustada saanud. Kontrollige regulaarselt, ega akudel ei ole märke kahjustustest.
  • Ärge kunagi kasutage ringlusse võetud või parandatud akusid.
  • Ärge kasutage akut või akutoitega elektrilist tööriista kunagi löögitarvikuna.
  • Ärge jätke akut kunagi otsese päikesekiirguse, kuumuse, sädemete või lahtise leegi kätte. See võib põhjustada plahvatuse.
  • Ärge puudutage aku pooluseid sõrmede, tööriistade, ehete või muude metallesemetega. See võib akut kahjustada, samuti tekitada varalist kahju ja kehavigastusi.
  • Hoidke akusid eemal vihmast, niiskusest ja vedelikest. Sissetungiv niiskus võib põhjustada lühist, elektrilööki, põletust, tulekahju ja plahvatust.
  • Kasutage üksnes seda tüüpi aku jaoks ette nähtud laadimisseadmeid ja elektrilisi tööriistu. Juhinduge asjaomastes kasutusjuhendites esitatud andmetest.
  • Ärge kasutage ega säilitage akut plahvatusohtlikus keskkonnas.
  • Kui aku on nii kuum, et seda ei saa puudutada, võib aku olla defektne. Asetage aku nähtavasse tulekindlasse kohta, mis on süttivatest materjalidest piisavaltkaugel. Laske akul jahtuda. Kui aku on ühe tunni pärast ikka veel liiga kuum, et seda puudutada saaks, siis on aku defektne. Pöörduge Hilti hooldekeskusesse või lugege läbi dokument "Juhised Hilti liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta".
    Järgige liitiumioonakude transpordi, ladustamise ja käsitsemise kohta esitatud erijuhiseid.
    Lugege läbi Hilti liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise juhised, mis avanevad käesoleva kasutusjuhendi lõpus oleva QR-koodi skännimisel.

Kirjeldus

Tooteülevaade

Image alternative
  1. Spindlilukustus
  2. Lisakäepide
  3. Tellingukonks (lisavarustus)
  4. Sisselülitustõkis
  5. Peakäepide
  6. Toitelüliti
  7. Akuvabastusnupp
  8. Aku
  9. Lukustushoob lõikesügavuse reguleerimiseks
  10. LED-lõikevalgustus
  11. Lukustushoob kelgule
  12. Pöördregulaator lõikenurga eelseadistuseks (22,5°, 45°, 50°)
  13. Skaala lõikesügavuse seadistamiseks
  14. Kettakaitse
  15. Pöörlemissuuna nool
  16. Ajamispindel
  17. Alusflants
  18. Kinnitusflants
  19. Pingutuskruvi
  20. Alustald
  21. Juhtjoob alumisele kaitsekattele
  22. Ühendusotsak laastueemalduseks
  23. Akuvabastusnupp
  24. Aku oleku indikaator

Ülevaade: Lõikenurga seadistus

Image alternative
  1. Skaala lõikenurga seadistuseks
  2. Lukustushoob kelgule
  3. Lukustushoob lõikenurga seadistuseks
  4. Pöördregulaator lõikenurga eelseadistuseks (22,5°, 45°, 50°)
  5. Lõike märgistus (0°, 45°)

Sihipärane kasutamine

Kirjeldatud toode on akutoitega ketassaag. See on ette nähtud puidu ja puidusarnaste materjalide, plasti, kipskartongi, kipskiudplaatide ja liitmaterjalide saagimiseks.

Käsiketassaag on varustatud ühendusotsakuga lisavarustuse tolmueemaldaja jaoks, mis ühildub käibel olevate tolmuimemisvoolikutega. Tolmueemaldaja vooliku saega ühendamiseks võib olla vajalik sobiv adapter.
  • Kasutage üksnes toote jaoks ettenähtud saekettaid, mis vastavad tehnilistes andmetes toodud andmetele (nt läbimõõt, pöörete arv, paksus, materjal jm). Keelatud on lihv- ja lõikekettad, samuti kõrglegeeritud kiirterasest (HSS) saekettad.
  • Saagige vaid ühetasaseid toorikuid, millel on alustalla jaoks piisavalt suur toetuspind.
  • Selle seadmega ei toi saagida metalle, metallisisaldusega materjale, mineraalaineid, tellist ja kvartsisisaldusega materjale.
Image alternative
  • Kasutage selle toote jaoks ainult Hilti B 22 tüüpi liitiumioonakusid. Hilti soovitab selle toote jaoks kasutada tabelis loetletud akusid.

  • Nende akude laadimiseks kasutage ainult siin loetletud tüüpi Hilti laadimisseadmeid.

Tarnekomplekt

Ketassaag, saeketas, kelk, kasutusjuhend
Muud süsteemitooted leiate müügiesindusest Hilti Store või veebilehelt: www.hilti.group

Lisatarvikud

Juhtsiin.

Liitiumioonaku kuvamine

Hilti Nuron liitiumioonakud saavad näidata laetuse astet, anda veateateid ja näidata aku olekut.

Laetuse astme ja veateadete kuvamine

Selleks et kuvada ühte järgmistest näitudest, vajutage korraks aku vabastusnupule.
HOIATUS
Vigastuste oht allakukkuva aku tõttu!
  • Kui aku on paigaldatud, tehke vabastuslukule vajutamisega kindlaks, et aku on kasutatavasse tootesse õigesti sisse pandud.
Laetuse astet ning võimalikke tõrkeid kuvatakse pidevalt seni, kuni ühendatud seade on sisse lülitatud.
Seisund
Tähendus
Neli (4) LED-tuld põlevad pideva rohelise tulega
Laetuse aste: 100 % kuni 71 %
Kolm (3) LED-tuld põlevad pideva rohelise tulega
Laetuse aste: 70 % kuni 51 %
Kaks (2) LED-tuld põlevad pideva rohelise tulega
Laetuse aste: 50 % kuni 26 %
Üks (1) LED-tuli põleb pideva rohelise tulega
Laetuse aste: 25 % kuni 10 %
Üks (1) LED-tuli vilgub aeglaselt rohelise tulega
Laetuse aste: < 10 %
Üks (1) LED-tuli vilgub aeglaselt rohelise tulega
Liitiumioonaku on täielikult tühjenenud. Laadige akut.
Kui LED-tuled pärast laadimist ikka veel kiiresti vilguvad, pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Üks (1) LED-tuli vilgub kiiresti kollase tulega
Liitiumioonaku ja sellega ühendatud seade on üle koormatud, liiga külmad või liiga kuumad või on tegemist muu veaga.
Viige seade ja aku soovitatud töötemperatuurile ja ärge avaldage tootele ülekoormust.
Kui teade ei kao, pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Üks (1) LED-tuli põleb kollase tulega
Liitiumioonaku ja sellega seotud toode ei ühildu. Palun pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Üks (1) LED-tuli vilgub kiiresti punase tulega
Liitiumioonaku on lukustatud ja seda ei saa kasutada. Palun pöörduge Hilti hooldekeskusse.

Akude oleku kuvamine

Aku seisundi teadasaamiseks hoidke vabastusklahvi all kauem kui kolm sekundit. Süsteem ei tuvasta võimalikku aku tõrget, mis on tingitud valest käsitsemisest, nt kukkumisest, torgetest, suurest kuumusest vm.
Seisund
Tähendus
Kõik LED-tuled süttivad pideva tulena ja seejärel põleb (1) LED-tuli pidevalt rohelise tulega.
Akut võib jätkuvalt kasutada.
Kõik LED-tuled süttivad pideva tulena (1) ja LED-tuli vilgub kiiresti kollase tulega.
Aku oleku kohta esitatud päringut ei saanud lõpetada. Korrake protsessi või pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Kõik LED-tuled süttivad pideva tulena ja seejärel põleb (1) ja LED-tuli pideva punase tulega.
Kui ühendatud seadet saab jätkuvalt kasutada, on aku allesjäänud mahtuvus alla 50%.
Kui ühendatud seadet ei saa enam kasutada, on aku kasutusressurss ammendunud ja aku tuleb välja vahetada. Palun pöörduge Hilti hooldekeskusse.

Tehnilised andmed


SC 30WR-22
Kaal vastavalt EPTA Procedure 01 ilma akuta
3,7 kg
Nimipinge
21,6 V
Saeketta läbimõõt
190 mm
Ketta paksus
0,7 mm … 1,5 mm
Nimipöörlemiskiirus tühikäigul
4 700 p/min
Kaldlõikenurk
0° … 50°
Maksimaalne lõikesügavus

70 mm
45°
51 mm
50°
45 mm
Ümbritseva keskkonna temperatuur töötamise ajal
−17 ℃ … 60 ℃
Hoiutemperatuur
−20 ℃ … 70 ℃

Aku

Aku tööpinge
21,6 V
Gewicht Akku
Siehe Kapitel "Bestimmungsgemäße Verwendung"
Ümbritseva keskkonna temperatuur töötamise ajal
−17 ℃ … 60 ℃
Hoiutemperatuur
−20 ℃ … 40 ℃
Aku temperatuur laadimise alguses
−10 ℃ … 45 ℃

Andmed müra ja vibratsiooni kohta vastavalt standardile EN 62841

Käesolevas juhendis märgitud helirõhu- ja vibratsioonitase on mõõdetud standarditud mõõtemeetodil ja seda saab kasutada elektriliste tööriistade omavaheliseks võrdlemiseks. See sobib ka vibratsiooni- ja mürataseme esialgseks hindamiseks.
Toodud näitajad iseloomustavad elektrilise tööriista põhilisi ettenähtud töid. Kui aga elektrilist tööriista kasutatakse muul otstarbel, teiste tarvikutega või kui tööriista on ebapiisavalt hooldatud, võivad näitajad käesolevas juhendis toodud näitajatest kõrvale kalduda. See võib vibratsiooni- ja mürataset töötamise koguperioodil tunduvalt suurendada.
Ekspositsiooni täpseks hindamiseks tuleb arvesse võtta ka aega, mil seade oli välja lülitatud või küll sisse lülitatud, kuid tegelikult tööle rakendamata. See võib vibratsiooni- ja mürataset töö koguperioodi lõikes tunduvalt vähendada.
Kasutaja kaitseks müra ja/või vibratsiooni eest võtke tarvitusele täiendavaid kaitsemeetmeid, näiteks: hooldage elektrilist tööriista ja tarvikuid korralikult, hoidke käed soojad, tagage sujuv töökorraldus.
Teave müra kohta
A-filtriga korrigeeritud helivõimsustase
102 dB
Helivõimsustaseme mõõtemääramatus (KWA)
3 dB(A)
Helirõhutase (LpA)
91 dB(A)
Nimetatud helirõhutasemete mõõtemääramatus
3 dB
Vibratsiooniväärtused
Vibratsioonitase puidu saagimisel, (ah, W)
B 22‑85
2,9 m/s²
B 22‑170
3 m/s²
Mõõtemääramatus (K)
B 22‑85
1,5 m/s²
B 22‑170
1,5 m/s²

Töö ettevalmistamine

HOIATUS
Vigastuste oht soovimatu käivitumise tõttu!
  • Enne aku paigaldamist veenduge, et selle juurde kuuluv seade on välja lülitatud.
  • Enne seadme seadistamist ja tarvikute vahetamist eemaldage seadmest aku.
Järgige kasutusjuhendis esitatud ja tootele märgitud ohutusnõudeid ja hoiatusi.

Aku laadimine

  1. Enne laadimist lugege laadimisseadme kasutusjuhendit.
  2. Veenduge, et aku ja laadimisseadme kontaktid on puhtad ja kuivad.
  3. Laadige akut selleks ettenähtud laadimisseadmega.

Aku paigaldamine

HOIATUS
Vigastuste oht lühise või allakukkunud aku tõttu!
  • Enne aku paigaldamist veenduge, et aku ja seadme kontaktidel ei ole võõrkehasid.
  • Veenduge, et aku fikseerub alati korrektselt kohale.
  1. Enne esmakordset kasutamist laadige aku täiesti täis.
  2. Lükake aku seadmesse, kuni see kuuldavalt kohale fikseerub.
  3. Kontrollige aku kindlat kinnitumist.

Aku eemaldamine

  1. Vajutage aku vabastusnupule.
  2. Tõmmake aku seadmest välja.

Saeketta paigaldamine

Veenduge, et kinnitatav saeketas vastab tehnilistele nõuetele ja on hästi teritatud. Terav saeketas on laitmatu lõike eeldus.
Image alternative
  1. Puhastage alus- ja kinnitusflants.
  2. Asetage alusflants korrektselt spindlile.
  3. Avage alumine kettakaitse.
  4. Paigaldage uus saeketas.
    Pöörake tähelepanu saekettal ja tootel olevale pöörlemissuunanoolele. Need peavad kattuma.
  5. Asetage õiges asendis kohale välimine kinnitusflants.
  6. Keerake kinnituskruvi sisse.
  7. Asetage sisekuuskantvõti saeketta pingutuskruvile.
  8. Vajutage spindlilukustusnupule ja hoidke seda allavajutatuna.
  9. Keerake kinnituskruvi sisekuuskantvõtmega kinni.
  10. Kontrollige saeketta korrektset kinnitumist.
  11. Torgake sisekuuskantvõti selleks ettenähtud auku.

Saeketta mahavõtmine

HOIATUS
Põletus- ja lõikevigastuste oht kokkupuutumisel saeketta, kinnituskruvi ja kinnitusflantsiga Tagajärgedeks võivad olla põletused ja lõikehaavad.
  • Tarviku vahetamisel kandke kaitsekindaid.
Image alternative
  1. Vajutage spindlilukustusnupule ja hoidke seda allavajutatuna.
  2. Keerake sisekuuskantvõtmega lahti kinnituskruvi.
  3. Eemaldage kinnituskruvi ja kinnitusflants.
  4. Avage alumine kettakaitse ja võtke saeketas maha.
    Vajaduse korral võib alusflantsi puhastamiseks eemaldada.

Lõikesügavuse reguleerimine

Parimate lõiketingimuste saamiseks peab reguleeritud lõikesügavus olema saetavast materjalipaksusest alati 5-10 mm sügavam.
Image alternative
  1. Vabastage klamberhoob.
  2. Reguleerige lõikesügavust.
  3. Keerake klamberhoob kinni.

Lõikenurga reguleerimine

Suurim lõikenurk on 50° ja seda saab pöördregulaatoriga eelseadistada 45° või 22,5°. Pöördregulaatorit saab juhtida ainult siis, kui alusplaat seisab 0°-lõikenurgas.
Image alternative
  1. Seadistage pöördregulaatoriga 45° või 22,5° nurk.
  2. Vabastage klamberhoob.
  3. Reguleerige lõikenurk välja.
  4. Keerake klamberhoob kinni.

Paralleelrakise paigaldamine

Kelguga saab saagida täpseid lõiked piki tooriku serva, nt samamõõdulisi liiste.
Kelku saab kinnitada mõlemale poole alusplaati. Kahehoovalist kelku saab paigaldada ainult suure alusplaadi külge.
Image alternative
  1. Lükake kelk juhtseadisesse.
  2. Reguleerige lõikelaiust.
  3. Keerake kinnituskruvi kinni.

Juhtsiini adapteri paigaldamine

Kui kasutate Hilti juhtsiini, tuleb väikese alusplaadiga saed varustada juhtsiiniadapteriga (tarvik).
Image alternative
  1. Vajaduse korral eemaldage paralleelrakis.
  2. Kinnitage alustald juhtsiini adapteri tagumise kandurlati külge.
  3. Lukustage alusplaat juhtsiini adapteri eesmisse lukustusasendisse.
    Juhtsiini adapteri eemaldamiseks vajutage eesmisele lukustusele (A) ja võtke juhtsiini adapter maha.

Käsitsemine

Järgige kasutusjuhendis esitatud ja tootele märgitud ohutusnõudeid ja hoiatusi.

Sisselülitamine ja väljalülitamine

Sisselülitamine
  1. Vajutage sisselülitustõkisele, hoidke seda allavajutatuna ja vajutage toitelülitile.
    • Võite sisselülitustõkise vabastada, niipea kui olete vajutanud toitelülitile.
Väljalülitamine
  1. Vabastage lüliti (sisse/välja).
    • Sisselülitustõkis hüppab automaatselt lukustavasse asendisse.

Kontuuri järgi saagimine

Alusplaadil on näidismärgistused sirgete lõigete (0°) A ja nurgalõigete (45°) B tegemiseks. Märgistusserv vastab saeketta siseküljele.
Saagige vaid ühetasaseid toorikuid, millel on alustalla jaoks piisavalt suur toetuspind.
Image alternative
  1. Asetage toorik nii, et saeketas saaks tooriku all vabalt liikuda.
  2. Kinnitage toorik nii, et see ei nihku paigast.
  3. Asetage saag kos alusplaadiga toorikule.
    • Saeketas ei puutu toorikuga kokku.
  4. Lülitage seade sisse.
  5. Juhtige saagi piki kontuuri sobiva kiirusega läbi tooriku.

Saagimine juhtsiiniga

Pikilõiked (lõikenurk 0°)

Väikese alusplaadiga saagide korral kasutage juhtsiini adapterit.
Image alternative
  1. Fikseerige juhtsiin 2 pitskruviga.
  2. Paigutage saag soonemärgistusega juhtsiini jälje peale.
  3. Lülitage seade sisse.
  4. Juhtige saagi piki juhtsiini läbi tooriku.

Kaldlõiked (lõikenurk 1° bis 50°)

Väikese alustallaga saagide korral kasutage juhtsiini adapterit.
Image alternative
HOIATUS
Kokkupuute oht kaldlõike tegemisel! Saeketta kokkupuude juhtsiiniga.
  • Asetage saag õige soonega juhtsiinile. Vastasel korral puudutab saeketas juhtsiini.
  1. Fikseerige juhtsiin 2 pitskruviga.
  2. Seadke lõikenurk eerungilõigete jaoks.
  3. Paigutage saag soonemärgistusega 1°‑50° juhtsiini jälje peale.
  4. Lülitage seade sisse.
  5. Juhtige saagi piki juhtsiini toorikust läbi.

Hooldus ja korrashoid

HOIATUS
Vigastuste oht paigaldatud aku korral !
  • Enne mis tahes hooldus- ja korrashoiutöid eemaldage seadmest aku!
Toote hooldus
  • Eemaldage kõvast kinni olev mustus ettevaatlikult.
  • Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
  • Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
  • Seadme kontaktide puhastamiseks kasutage puhast kuiva lappi.
Liitiumioonakude hooldus
  • Ärge kunagi kasutage akut, mille ventilatsiooniavad on ummistunud. Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
  • Kaitske akut tolmu ja mustuse eest. Ärge jätke akut kunagi suure niiskuse kätte (ärge asetage seda vette ja ärge jätke vihma kätte).
    Kui aku on märjaks saanud, siis käsitlege seda nii, nagu oleks see kahjustatud. Isoleerige aku tulekindlas anumas ja pöörduge Hilti hooldekeskusesse.
  • Hoidke aku puhas õlist ja rasvast. Vältige akusse asjatult tolmu ja mustuse kogunemist. Puhastage aku kuiva pehme harjaga või puhta kuiva lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
    Ärge puudutage aku kontakte ja ärge eemaldage kontaktidelt tehases peale kantud määret.
  • Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
Tehnohooldus
  • Kontrollige regulaarselt, kas kõik nähtavad osad on terved ja juhtelemendid töötavad veatult.
  • Ärge kasutage seadet kahjustuste ja/või tõrgete korral. Laske seade kohe parandada Hilti hooldekeskuses.
  • Pärast hooldus- ja korrashoiutöid paigaldage kõik kaitseseadised ja kontrollige, kas need töötavad veatult.
Tööohutuse tagamiseks kasutage ainult originaalvaruosi ja -materjale. Hilti heakskiidetud varuosad, materjalid ja lisatarvikud oma tootele leiate müügiesindusest Hilti Store või veebilehelt: www.hilti.group

Kaitseseadise puhastamine

  1. Kaitseseadise puhastamiseks eemaldage saeketas.
  2. Puhastage kaitseseadist ettevaatlikult kuiva harjaga.
  3. Eemaldage kaitseseadises olev mustus ja tolm sobiva tööriista abil.
  4. Paigaldage saeketas.

Seadme kontrollimine pärast hooldus- ja korrashoiutöid

Pärast hooldus- ja korrashoiuhooldustööde tegemist veenduge, et kõik kaitseseadised on paigaldatud ja et need toimivad veatult.
  • Alumise kaitsekatte kontrolliks avage see täies ulatuses vajutades juhthooba.
    • Juhthoova vabastamisel peab alumine kaitsekate kiiresti ja täielikult sulguma.

Akutööriistade ja akude transport ja ladustamine

Transport
    ETTEVAATUST
    Soovimatu käivitumine transportimisel !
  • Transportige tooteid ilma akudeta!
  • Eemaldage aku/akud.
  • Ärge kunagi transportige akusid lahtiselt. Enne aku transportimist tuleb aku pakendada nii, et see oleks kaitstud löökide ja vibratsiooni eest ning isoleeritud kõikidest elektrit juhtivatest materjalidest või teistest akudest, et vältida kokkupuudet teise aku poolustega ning lühise teket. Järgige akude transpordi suhtes kehtivaid riigisiseseid nõudeid.
  • Akusid ei tohi saata posti teel. Kahjustamata akude saatmiseks pöörduge logistikaettevõtja poole.
  • Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemat transporti või hoiustamist kontrollige seadet ja akusid vigastuste suhtes.
Hoiustamine
    HOIATUS
    Defektsed akud või lekkivad akud võivad tekitada vigastusi !
  • Kasutusvälisel ajal eemaldage seadmest aku!
  • Hoidke seadet ja akusid jahedas ja kuivas kohas. Pidage kinni tehnilistes andmetes toodud temperatuuripiirangutest.
  • Ärge hoidke akusid laadimisseadmes. Pärast laadimist eemaldage aku laadimisseadmest.
  • Ärge hoidke akusid päikese käes, radiaatori peal või klaasi taga.
  • Hoidke seadet ja akusid lastele ja kõrvalistele isikutele ligipääsmatus kohas.
  • Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemaajalist seismist kontrollige seadet ja akusid kahjustuste suhtes.

Rikkeabi

Järgige kõigi tõrgete korral aku olekunäidikut. Vt ptk Li-ioon-aku näidud .
Rikete korral, mis tabelis ei kajastu või mida Te ise kõrvaldada ei oska, pöörduge Hilti teeninduskeskusse.
Tõrge
Võimalik põhjus
Lahendus
Aku LED-tuled on kustunud
Aku on defektne
  • Pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Lülitit (sisse/välja) ei saa sisse vajutada / lüliti (sisse/välja) on kinni kiilunud.
Tegemist ei ole veaga (ohutusfunktsioon).
  • Vajutage sisselülitustõkisele.
Pöörete arv väheneb järsku tugevasti.
Aku on tühi.
Etteandejõud on liiga suur.
  • Vähendage etteandejõudu ja lülitage seade uuesti sisse.
Laastueemaldus ei toimi, vaid need kukuvad alusplaadile.
Laastukanal on ummistunud.
Aku tühjeneb tavalisest kiiremini.
Aku seisund ei ole optimaalne.
  • Vahetage aku välja.
Seade ei käivitu pärast saeketta kinnikiilumist automaatselt.
Rakendub ülekoormuskaitse.
  • Vajutage uuesti sisselülitustõkisele ja sisse-välja-lülitile.
Aku ei fikseeru kuuldava klõpsatusega.
Aku lukustusmehhanism on määrdunud.
  • Puhastage fiksaatorid ja laske akul kohale lukustuda. Hilti Pöörduge teenindusse, kui olukord ei lahene.
Seade või aku läheb väga kuumaks
Elektriline rike.
  • Lülitage seade kohe välja. Eemaldage aku ja ärge jätke seda järelevalveta. Laske akul jahtuda. Pöörduge Hilti hooldekeskusse.
Seade on üle koormatud (seadme jõudluspiirid on ületatud).
  • Valige konkreetseks tööks sobiv seade.
Toode vibreerib tugevalt
Saeketas on valesti paigaldatud

Utiliseerimine

HOIATUS
Valest käitlemisest tingitud vigastuste oht! Eralduvad gaasid või vedelikud on terviseohtlikud.
  • Ärge saatke kahjustada saanud akusid posti teel!
  • Lühise vältimiseks katke akukontaktid elektrit mittejuhtiva materjaliga.
  • Käidelge akusid nii, et need ei satu laste kätte.
  • Utiliseerige aku Hilti Store esinduses või pöörduge asjaomase jäätmekäitlusettevõtte poole.
Image alternative Enamik Hilti seadmete valmistamisel kasutatud materjalidest on taaskasutatavad. Taaskasutuse eelduseks on materjalide korralik sorteerimine. Paljudes riikides kogub Hilti kasutusressursi ammendanud seadmed kokku. Lisateavet saate Hilti müügiesindusest.
Image alternative
  • Ärge visake kasutusressursi ammendanud elektrilisi tööriistu, elektroonikaseadmeid ja akusid olmejäätmete hulka!

Tootja garantii

  • Garantiitingimusi puudutavates küsimustes pöörduge oma kohaliku Hilti partneri poole.

Lisateave

China RoHS (direktiiv ohtlike ainete kasutamise piirangute kohta)
Image alternative
Tabel kehtib Hiina turu suhtes.

Hilti Li-Ion-akud

Ohutus- ja kasutusjuhisedSelles dokumendis kasutatakse mõistet "aku" taaslaetavate Hilti liitiumioonakude kohta, milles on koondatud mitu liitiumioonelementi. Need on ette nähtud Hilti elektriliste tööriistade jaoks ja neid tohib kasutada üksnes koos Hilti tööriistadega. Kasutage üksnes Hilti originaalakusid!
Kirjeldus Hilti Akud on varustatud elementide juhtimise ja kaitse süsteemidega.
Akud koosnevad liitumioonelementidest, mis tagavad väga suure spetsiifilise energiatiheduse. Liitiumioonakudel on väga väike mäluefekt, kuid need on väga tundlikud löökide, süvatühjenemise ja kõrgete temperatuuride suhtes.
Hilti akude jaoks heakskiidetud tooted leiate Hilti Store või veebisaidilt: www.hilti.group
Ohutus
  • Järgige liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta esitatud juhiseid. Eiramine võib tekitada nahaärrituse, söövituse, keemilise põletuse, tulekahju ja/või põhjustada plahvatuse.
  • Käsitlege akusid ettevaatlikult, et vältida on kahjustusi ja terviseohtlike vedelike eraldumist!
  • Akusid ei tohi mingil juhul modifitseerida ega manipuleerida!
  • Akusid ei tohi lahti võtta, muljuda, kuumutada üle 80 °C ega põletada.
  • Ärge kasutage ega laadige akusid, millele on avaldnud löök või mis on muul viisil kahjustada saanud. Kontrollige regulaarselt, ega akudel ei ole märke kahjustustest.
  • Ärge kunagi kasutage ringlusse võetud või parandatud akusid.
  • Ärge kasutage akut või akutoitega elektrilist tööriista kunagi löögitarvikuna.
  • Ärge jätke akut kunagi otsese päikesekiirguse, kuumuse, sädemete või lahtise leegi kätte. See võib põhjustada plahvatuse.
  • Ärge puudutage aku pooluseid sõrmede, tööriistade, ehete või muude metallesemetega. See võib akut kahjustada, samuti tekitada varalist kahju ja kehavigastusi.
  • Hoidke akusid eemal vihmast, niiskusest ja vedelikest. Sissetungiv niiskus võib põhjustada lühist, elektrilööki, põletust, tulekahju ja plahvatust.
  • Kasutage üksnes seda tüüpi aku jaoks ette nähtud laadimisseadmeid ja elektrilisi tööriistu. Juhinduge asjaomastes kasutusjuhendites esitatud andmetest.
  • Ärge kasutage ega säilitage akut plahvatusohtlikus keskkonnas.
  • Kui aku on nii kuum, et seda ei saa puudutada, võib aku olla defektne. Asetage aku nähtavasse tulekindlasse kohta, mis on süttivatest materjalidest piisavaltkaugel. Laske akul jahtuda. Kui aku on ühe tunni pärast ikka veel liiga kuum, et seda puudutada saaks, siis on aku defektne. Tegutsege vastavalt juhistele, mis on esitatud peatükis Meetmed aku süttimise korral .
Toimimine kahjustada saanud akude korral
  • Kui aku on kahjustada saanud, võtke alati ühendust Hilti hooldekeskusega.
  • Ärge kasutage akut, millest eraldub vedelikku.
  • Vedeliku väljavoolamise korral vältige selle otsest sattumist silma või nahale. Akust eraldunud vedeliku käitlemisel kandke alati kaitsekindaid ja kaitseprille.
  • Akust välja voolanud vedeliku eemaldamiseks kasutage selleks ette nähtud keemilist puhastusvahendit. Järgige akuvedeliku suhtes kehtivaid eeskirju.
  • Asetage defektne aku tulekindlasse mahutisse ja katke see kuiva liiva, kriidipulbri (CaCO3) või silikaadiga (vermikuliit). Seejärel sulgege õhukindlalt kaanega ja hoidke mahutit eemal süttivatest gaasidest, vedelikest ja tuleohtlikest esemetest.
  • Toimetage mahuti Hilti Store või pöörduge pädeva jäätmekäitlusettevõtja poole. Kahjustada saanud akude transportimisel järgige kohalikke veoeeskirju!
Toimimine kasutusressursi ammendanud akude korral
  • Pange tähele, kui aku töötab ebaharilikult, näiteks kui laadimisel esineb tõrkeid, laadimisaeg on ebatavaliselt pikk, jõudlus tuntavalt väheneb, LED-tuled ebaharilikult põlevad või akust voolab välja vedelikku. Need annavad märku sellest, et aku sisemuses võib esineda probleeme.
  • Kui teil on aku suhtes kahtlusi, võtke ühendust Hilti hooldekeskusega.
  • Kui aku enam ei tööta, kui akut ei saa enam laadida või kui akust eraldub vedelikku, ei tohi akut enam kasutada. Vt punkti ja korrashoid kasutuskõlbmatuks muutunud seadmete käitlus .
Meetmed aku süttimise korral
    HOIATUS
    Aku põlengu oht! Põlevast akust eraldub ohtlikke ja plahvatada võivaid vedelikke ja aure, mis võivad kaasa tuua korrosioonist tingitud vigastusi, põletusi ja plahvatusi.
  • Aku põlengu kustutamisel kandke isikukaitsevahendeid.
  • Kahjulike ja plahvatusohtlike aurude ärajuhtimiseks tagage piisav ventilatsioon.
  • Intensiivse suitsu tekkimise korral lahkuge ruumist kohe.
  • Hingamisteede ärrituse korral pöörduge arsti poole.
  • Helistage päästeametisse, enne kui üritate tuld kustutada.
  • Aku põlengut kustutage üksnes veega, seejuures olge võimalikult kaugel. Pulberkustutid ja kustutustekid ei toimi liitiumioonakude korral. Ümbritseva ala põlengut saab kustutada tavaliste kustutusvahenditega.
  • Ärge üritage suures koguses põlevaid akusid liigutada. Eemaldage läheduses olevad terved akud, et kahjustada saanud akusid isoleerida.
Kui aku ei jahtu, suitseb või põleb:
  • Tõstke see kühvliga üles ja visake vett täis ämbrisse. Jahutav toime takistab tulekahju levimist akuelementidele, mis ei ole veel jõudnud süttimiseks kriitilisele temperatuurile.
  • Laske akul vähemalt 24 tundi ämbris seista, kuni see on täielikult jahtunud.
  • Vt Toimimine kahjustada saanud akude korral .
Andmed transpordi ja ladustamise kohta
  • Töötemperatuur vahemikus -17°C ja +60°C / 1°F ja 140°F.
  • Hoiutemperatuur vahemikus -20°C ja +40°C / -4°F ja 104°F.
  • Ärge hoidke akusid laadimisseadmes. Pärast laadimist eemaldage aku laadimisseadmest.
  • Hoidke akusid võimalikult jahedas ja kuivas kohas. Jahedas kohas hoidmine pikendab aku tööaega. Ärge hoidke akut kunagi päikese käes, radiaatori peal ega aknalaual.
  • Akusid ei tohi saata posti teel. Kahjustamata akude saatmiseks pöörduge logistikaettevõtja poole.
  • Ärge kunagi transportige akusid lahtiselt. Enne aku transportimist tuleb aku pakendada nii, et see oleks kaitstud löökide ja vibratsiooni eest ning isoleeritud kõikidest elektrit juhtivatest materjalidest või teistest akudest, et vältida kokkupuudet teise aku poolustega ning lühise teket. Järgige akude transpordi suhtes kehtivaid riiklikke eeskirju.
Korrashoid ja käitlemine
  • Hoidke aku puhas ning vaba õlist ja rasvast. Vältige ebavajalikku tolmu või mustust akul. Puhastage aku kuiva, pehme pintsli või puhta kuiva lapiga.
  • Ärge kasutage akut, mille ventilatsiooniavad on ummistunud! Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
  • Ärge laske võõrkehadel sattuda aku sisemusse.
  • Ärge laske niiskusel tungida aku sisemusse. Kui niiskus on tunginud aku sisemusse, siis käsitlege akut nii, nagu oleks see kahjustada saanud ja paigutage aku tulekindlasse mahutisse.
  • Vt Toimimine kahjustada saanud akude korral .
  • Vale käitlemise tõttu väljatungivad gaasid või vedelikud võivad kahjustada tervist. Utiliseerige aku Hilti Store esinduses või pöörduge asjaomase jäätmekäitlusettevõtte poole. Kahjustada saanud akude transportimisel järgige kohalikke veoeeskirju!
  • Ärge visake akusid olmejäätmete hulka!
  • Käidelge akusid nii, et need ei satu laste kätte. Lühise vältimiseks katke akukontaktid elektrit mittejuhtiva materjaliga.